Altõn Yalla

Sündinud: 07.12.2007
Sugu: emane
Sugupuu: http://register.kennelliit.ee/reg/index.php?page=dogCard&dogId=92126

Turjakõrgus 68 cm,
Kaal 45 kg
Värvus “liivakarva tiiger”

Yalla on enesekindel, rahulik ja iseseisev kesk-aasia lambakoer.

Meie perre tuli ta juba kuue nädalaselt ja sai meie pere täieõiguslikuks pereliikmeks. Samal ajal tuli meile elama ka kass Lotte. Ja eks nad ikka üritasid alguses selgeks teha, kes neist peremees on. Nüüdseks on piirid paigas: kass võib küll koera kausist vett juua, kuid söögikaussi ta puutuda ei tohi. Ja kui Yallal on parasjagu käsil eriti mahlase kondi töötlemine, siis on Lottel lubatud heal juhul toa teisest otsast vaadata.

Üldiselt on meie koer sõbralikkuse ja heatahtlikkuse kehastus. Aga selline on ta ainult puhkehetkedel ja pererahva ning meie sõpradega suheldes. Tööl olles ehk siis õues valvates on ta hoopis teine koer. Kui päevasele ajal keegi võõras meie väravale läheneb, siis Yalla ei haugu ega torma närviliselt ühest aia otsast teise – ta lihtsalt läheb istub sõnagi lausumata värava ette maha ja põrnitseb tulijat altkulmu. No ja ega see võõras siis edasi ei tule ka. Harilikult otsib siis tulija välja telefoni ja helistab meile.

Kui keegi pererahvast on külalise tuleku ajal õues, siis Yalla ei takista kedagi sisenemast, küll, aga tuleb vaikselt sisenejast paar sammu tagapool temaga kaasa ja  ootab, et me kiidaksime külalise heaks.

Pimedal ajal lisandub värava ees istuva koera altkulmu pilgule veel ka suhteliselt madalahäälne haukumine (et tulija ikka kindlalt teda märkaks).

Oleme Yallat korduvalt kaasa võtnud ka suvistele puhkusereisidele Eesti kaunitesse paikadesse ja taas kord tõdenud, et meil on rahulik, tasakaalukas, sõbralik ning suhtlemisvalmis koer, keda võib julgelt kaasa võtta sõprade juurde suvilasse, puhkemajadesse või telklaagrisse. Ja samal ajal on ka valvur omast käest võtta, kes valvab kohusetundlikult meie telki või laagriplatsi, samas aga naabreid tülitamata.

Meie oleme Yallaga väga rahul ja õnnelikud selle üle, et otsustasime endale võtta kesk-aasia lambakoera. Sellist koera julgeme soovitada kõigile, kellel on natukenegi aega ja tahtmist koeraga tegelemiseks.

 


Leave a Reply